Lista aktualności Lista aktualności

118 zjazd delegatów PTL

"Gospodarka w lasach na gruntach porolnych" to wiodący temat 118 Zjazdu Delegatów Oddziałów Polskiego Towarzystwa Leśnego w Supraślu, który odbył się w dniach od 13 do 16 czerwca 2018.

W trzecim dniu zjazdu, odbyła się część terenowa,  jedna z 4 grup leśników,  licząca 44 osoby pod przewodnictwem Nadleśniczego Nadleśnictwa Dojlidy Zenona Angielczyka, zwiedziła najciekawsze zakątki w centrum Białegostoku oraz Sanktuarium w Świętej Wodzie.

W programie wycieczki był spacer wzdłuż ulicy Lipowej, a przy tym poznanie bogatej historii zabytków tj. Kościoła Świętego Rocha, Pałacyku Nowików, Ratusza, Katedry, Pałacu Branickich i ogrodów pałacowych. Następnie uczestnicy przejechali do położonej nieopodal Wasilkowa Świętej Wody. Tam leśniczy Leśnictwa Mostek Jarosław Sadowski opowiedział o swoim leśnictwie, a Inżynier Nadzoru Piotr Gołembiewski o Leśnych Gospodarstwach Węglowych na terenie Nadleśnictwa Dojlidy. Dzień zakończył się spotkaniem w wyłuszczarni nasion na terenie Nadleśnictwa Czarna Białostocka.