Lista aktualności Lista aktualności

Jedyna w Polsce oświetlona trasa do narciarstwa biegowego

Większość Polaków uważa las za najlepsze miejsce do wypoczynku. Od wielu lat Lasy Państwowe udostępniają las jego miłośnikom, promują ich funkcję społeczną poprzez udostępnianie lasów na cele sportowo-rekreacyjne.

Niemal w każdym polskim nadleśnictwie można znaleźć atrakcyjną ścieżkę rekreacyjną i  poznawczą, której przejście na pewno przyniesie dużą satysfakcję z bliskiego kontaktu z naturą.

Nowością na terenie Nadleśnictwa Dojlidy jest powstała z inicjatywy Szkoły Podstawowej nr 32 w Białymstoku trasa sportowo – turystyczna, głównie z przeznaczeniem do narciarstwa biegowego. Uroczyste otwarcie nowopowstałej infrastruktury miało miejsce w dniu 09.10.2018, uroczystość zgromadziła wielu gości m.in. zastępcę Dyrektora RDLP w Białymstoku Pana Zenona Angielczyka, Pana Apoloniusza Tajnera Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku Pana Tadeusza Truskolaskiego.

Jedyna w Polsce oświetlona trasa do narciarstwa biegowego liczy 1200 m, wyposażona jest w 5 punktów poboru wody do sztucznego naśnieżania i pełen monitoring.

Czasami wystarczą tylko narty i nawet zimą w najcięższe mrozy lasy są świetnym terenem do wypoczynku i wspaniałym miejscem spotkania z naturą. Wspierając aktywny wypoczynek na łonie natury zachęcamy Was do aktywności fizycznej w naszych lasach. Do lasu po zdrowie, sport i wypoczynek.