Lista aktualności Lista aktualności

Ponad 4 tony...

Mała garstka, pełna kieszeń czy też worek zebranych żołędzi, wszystko liczyło się w akcji zbierania darów jesieni pt. „Leśne zwierzaki lubią żołędziowe przysmaki”, zorganizowanej przez Nadleśnictwo Dojlidy we współpracy z Kołem Łowieckim „Przepiórka” w Zespole Szkół i Placówek Oświatowo Wychowawczych w Surażu.

W trwającej 4 tygodnie zbiórce, udział wzięło 74 uczniów, którzy w sumie uzbierali aż 4 tony 438 kg żołędzi. Rekordzistą okazał się Sebastian, który zebrał ponad 397 kg.

Nasza akcja miała charakter edukacyjny, intencją było zainteresowanie dzieci dokarmianiem leśnych mieszkańców podczas zimowych chłodów. Akcja ta była także doskonałą okazją do kontaktu dzieci z naturą, dostrzeganie piękna i bogactwa polskich lasów, jak również nauki wrażliwości wobec zwierząt i krzewienia postawy szacunku do otaczającej przyrody.

4 tony żołędzi dla leśnych zwierzaków.

Liderzy zbiórki otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy akcji w dniu 19.10.2018 wyjechali na wycieczkę do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. By jeszcze bardziej uatrakcyjnić dzieciom wyjazd, Nadleśnictwo Dojlidy  zorganizowało wizytę w zabytkowej Wyłuszczarni nasion w Nadleśnictwie Ruciane -Nida. Na zakończenie, wszyscy pełni pozytywnych wrażeń, zebrali się na wspólnej zabawie przy ognisku.

Efekty akcji przeszły nasze najśmielsze oczekiwania, jednocześnie stając się zachętą do jej kontynuowania w kolejnych latach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za ich poświęcony czas i ogromne zaangażowanie!